Cilinder Alapfokú Művészeti Iskola és Művészeti Szakközépiskola

A Cilinder Alapfokú Művészeti Iskola 2002-ben kezdte működését. Szín- és  bábművészet ágon színjáték és bábjáték tanszak, képzÅ‘- és iparművészeit ágon grafika és festészet, fotó és film, és környezet és kézműveskultúra tanszak, táncművészet ágon néptánc tanszak és zeneművészeti ág működik intézményünkben. Iskolánk kiváló minÅ‘sítést kapott 2007-ben a Szakmai MinÅ‘sítÅ‘ TestülettÅ‘l, és AME minÅ‘sítésben részesült. Pedagógiai programunkat folyamatosan fejlesztjük, kutatjuk a művészet-oktatás innovatív lehetÅ‘ségeit, az egyéni szocializáció fejlesztésében és a hátrányok kompenzálásában. Tanuló csoportjaink regionális és országos versenyeken, évente több elÅ‘adással, műalkotással és néptáncbemutatóval érnek el aranyminÅ‘sítést. Tanítványainknak kiállítási és fellépési lehetÅ‘séget nyújtunk az alapítványunk által szervezett META Fesztiválon is. Tanáraink pedagógiai munkájuk mellett, mindannyian önálló aktív elÅ‘adó és alkotóművészek. Az iskola szoros együttműködésben dolgozik a Néprajzi Múzeummal, munkatársaink tagjai a Néprajzi Múzeum Baráti Köre Egyesülete pedagógus szekciójának.

Pedagógiai alapelvünk, hogy a művészetoktatási intézményünk nevelő-oktató munkáját az egyetemes és nemzeti kultúra művészeti értékeinek megismerése, az európai humanista értékrend hatja át. Megfelelő feltételeket igyekszünk nyújtani tanulóinknak a tanulási esélyegyenlőség megteremtéséhez, hatékony támogatást adunk a szociokulturális hátrányok leküzdéséhez. Művészetoktatási tevékenységünk célja mindazoknak a művészeti, intellektuális és emberi erkölcsi értékeknek a kialakítása tanítványainkban, amelyek birtokában úgy tudják egyéni boldogságukat, boldogulásukat megteremteni, hogy az egyben a szűkebb és tágabb közösségük javát is szolgálja.

Amennyiben munkánkról érdeklődik, kérjük, személyesen, telefonon vagy emailben keressen meg bennünket, minden tanszak munkájának megtekintését lehetővé tesszük.

Cilinder Iskola évzáró előadás és néptánc vizsga 2015

Mesezsák óvodai csoport nyílt órája

2015

Az iskolába és a tanszakokra 6 éves kortól lehet beiratkozni. Ám erre idÅ‘sebb korban is van lehetÅ‘ség: a finanszírozási szabályokat figyelembe véve a jelentkezés felsÅ‘ korhatárát 20 évben határozzuk meg, de indokolt esetben ettÅ‘l eltérhetünk. A kisgyermekkorban beiratkozók részt vehetnek az elÅ‘képzÅ‘ évfolyamain, de ez nem kötelezÅ‘. Az elÅ‘képzÅ‘vel együtt három változatú képzés egyes változatai között nincs merev határ: félévfordulón vagy új tanévben bárki az életkora, korábbi elÅ‘menetele alapján, saját szándékának megfelelÅ‘en és a követelményrendszer figyelembe vételével (esetleg különbözeti vizsga letételével) átkerülhet egy másik változat szerint képzÅ‘ csoportba.
​
A tantervben meghatározott pontos követelmények azt is lehetÅ‘vé teszik, hogy a jelentkezÅ‘ növendéket rögtön magasabb évfolyamba vegyük fel, ha erre adottságai, képességei, készségei, életkora, szocializáltságának foka vagy az esetleg másutt korábban megszerzett szakmai–művészeti jártassága módot, saját szándéka pedig okot ad, és a felvétel kérdésében döntÅ‘ tanárok is így látják helyesnek.
A képzés során kötelezÅ‘ tankönyveket általában nem használunk. A tantárgyi tantervekben közölt bibliográfiák tanári segédkönyvként, forrásként, szemléltetÅ‘ anyagként stb. értelmezendÅ‘k. Szorgalmazzuk viszont a közös iskolai könyvtár használatát – amennyiben (a fenntartó ilyen irányú támogatása által) lehetÅ‘vé válik a könyvtárnak az iskola összevonásból következÅ‘ egyszeri, speciális jelentÅ‘sebb állománygyarapítása. További információs forrás a két iskola által közösen használt internetvonal.